Světový den páteře si připomínáme 16. října

408 | 2 min

V EuroPainClinics se tradičně připojujeme k připomínce mezinárodního dne páteře vyhlášeného Světovou zdravotnickou organizací (WHO) a Organizací spojených národů (OSN) v rámci Světového týdne kostí a kloubů. Cílem je upozornit širokou veřejnost nejen na funkci a význam páteře jako klíčové opěrné konstrukce pohybového aparátu, ale zejména na důležitost prevence proti bolesti a onemocněním.

Nesprávné pohybové návyky, nedostatek fyzické aktivity nebo sedavý životní styl jsou jedny z hlavních rizikových faktorů, které přispívají k zvyšujícímu se trendu bolesti zad jako civilizačnímu onemocnění. Nezapomínejme proto naší páteři věnovat důkladnou a dostatečnou péči, kterou si zaslouží!

Na našich pracovištích intervenční léčby bolesti je páteř a bolest zad přirozeně centrálním tématem, a při poskytování naší specializované zdravotní péče vždy usilujeme o to najít co nejoptimálnější řešení. Předpokladem úspěšné léčby je precizní intervenční diagnostika, která nám pomůže najít zdroj vaší bolesti a stanovit nejvhodnější terapii. Včasné zahájení léčby může pomoci předejít chronicitě bolestivého stavu. Neváhejte se proto obrátit se na naše specialisty. Pokud vám v rámci naší specializace můžeme poskytnout řešení, rádi vám pomůžeme.

Informujte se o možnosti léčby v EuroPainClinics kdykoliv prostřednictvím bezplatné služby E-konzultace!