MUDr. Róbert Rapčan povede webinář o kryoablační denervaci

869 | 3 min

Série e-learningových webinářů pro odbornou veřejnost o kryoablační denervaci v léčbě bolesti kloubních struktur bude probíhat pod záštitou mezinárodní vzdělávací instituce Pain International School od 18. března. Webinář o využití metody u SI kloubu povede MUDr. Róbert Rapčan, PhD., MBA, FIPP, medicínský ředitel EuroPainClinics.

Cílem webinářů je poskytnout specialistům oborů léčby bolesti komplexní znalosti o aplikaci kryoablačních postupů u pacientů s bolestí kloubních struktur, které mohou implementovat do vlastní klinické praxe. Program každého webináře představí mechanismus, výhody a klinickou aplikaci kryoablační denervace v praxi u jednotlivých problematik, seznámí lékaře se systémem indikování pacientů a bude zahrnovat také přímý přenos z operací (live cases). 

Sérii webinářů zahájí ve čtvrtek 18. března Dr. Agnes Stogicza, která je členkou vzdělávacího výboru World Institut of Pain (WIP), místopředsedkyní maďarské sekce WIP a působí jako FIPP Examiner mezinárodních zkoušek FIPP a CIPS. Ve svém webináři se bude zabývat kryoablační denervací kyčelního kloubu. Dr. Igor Filipovski, specialista na léčbu bolesti ultrazvukem řízené neurolýzy na periferních kloubech a regionální anestezii se v následném semináři 24. března bude zabývat kryoablací kolenního kloubu. Dne 1. 4. přednese svůj webinář k tématu kryoablační denervace ramenního kloubu Dr. Philip Peng, profesor katedry anesteziologie University of Toronto, pedagog, výzkumník a průkopník aplikace ultrazvuku při léčbě bolesti. 

MUDr. Róbert Rapčan, PhD, MBA, FIPP, jako zakládající člen a prezident Slovenské intervenční společnosti pro léčbu bolesti, předseda sekce intervenční algeziologie Slovenské společnosti pro studium a léčbu bolesti a FIPP examiner se ujme svého webináře 8. dubna na téma kryoablační denervace SI kloubu. 

Kryoablační denervace je inovativní metoda úlevy od bolesti na principu dočasného přerušení senzorických funkcí ve vybraných nervových strukturách aplikováním nízké teploty. Kryoablace nepoškozuje nervové struktury trvale, a proto se nervové tkáně mohou pomalu regenerovat bez rizika pooperačního neuromu. Jedná se o minimálně invazivní a bezpečný postup v případě, kdy se výsledky dosavadní léčby nejeví jako uspokojivé.

Instituce Pain School International, jejímž garantem je mezinárodní organizace World Institut of Pain (WIP), byla založena skupinou specialistů na léčbu bolesti z celého světa s cílem pomoci kolegům-lékařům k prohloubení jejich kvalifikace a získávání nových informací v léčbě pacientů s bolestmi. Kurzy jsou určeny certifikovaným lékařům pro rozšíření znalostí a dovedností v oblasti intervenční léčby bolesti. Jsou určeny zároveň také pro lékaře, kteří usilují o získání mezinárodní certifikace FIPP (Fellow of Interventional Pain Practice (FIPP) či CIPS (Certified Interventional Ultrasound Sonographer) udělované organizací WIP. 

Na pracovištích EuroPainClinics jsou v současnosti držiteli této prestižní mezinárodní certifikace specialisté na miniinvazivní a endoskopickou léčbu MUDr. Róbert Rapčan, PhD, MBA, FIPP (FIPP Examiner), MUDr. Róbert Tirpák, FIPP, MUDr. Martin Griger,PhD, FIPP, a MUDr. Juraj Mláka, FIPP, EDRA.