Překročili jsme hranici 20 000 přijatých E-konzultací

Enormní zájem o léčbu bolesti zad miniinvazivními a endoskopickými výkony dosvědčuje každodenně stále více narůstající „tok“ přijatých E-konzultací na naše pracoviště, které jsou ihned zařazovány do procesu lékařského posouzení vhodnosti léčby. Na projevený zájem všech jsme velmi hrdi a těší nás, že specializovanou léčbu můžeme nabídnout drtivé většině pacientů.

Bezplatná služba E-konzultace je na pracovištích EuroPainClinics zavedena, s ohledem na vysokou specializaci, jako užitečný nástroj, jehož prostřednictvím se zájemce nejprve předem informuje, zda může být kandidátem pro léčbu miniinvazivními a endoskopickými výkony. Co je jejím principem? Především se jedná o předběžné posouzení zdravotní indikace pacienta s cílem zjistit, zda je možné poskytnout k ní na našich pracovištích optimální léčebné řešení. Stanovení celkového léčebného plánu probíhá na základě precizní diagnostiky bolesti zad při vstupním vyšetření.

Miniinvazivní a endoskopické výkony při léčbě bolestí zad patří k těm nejpokročilejším přístupům oboru tzv. intervenční léčby bolesti. Intervenční léčba bolesti zahrnuje široké spektrum výkonů, které mohou přinést prakticky bezprostřední úlevu. Léčba je tak vhodná pro pacienty před operací, ale i po operaci páteře.

Zjistěte více o průběhu služby E-konzultace

Specializací pracovišť EuroPainClinics je léčba bolesti zad, primárně bederní páteře v souvislosti s tzv. kořenovým syndromem. Ten je spojen s útlakem nervového kořene, který způsobuje nejčastěji vyhřezlá ploténka nebo zmnožené vazivo v epidurálním prostoru. Všechny výkony, které poskytujeme, mají společný cíl – najít příčinu bolesti a efektivně pracovat na jejím odstranění tak, aby došlo k citelné úlevě od bolesti nebo jejímu odstranění. 

Zdravotní péči dnes na všech pracovištích EuroPainClinics poskytujeme více než osmi tisícům pacientů ročně, a naši profesionalitu potvrzuje více než 3 000 úspěšně realizovaných miniinvazivních a endoskopických výkonů na páteři. 

Výhody miniinvazivních a endoskopických výkonů

Mezi největší výhody miniinvazivních a endoskopických výkonů patří především odlišný operační přístup. Na rozdíl od chirurgické operace se nevytváří dlouhý chirurgický řez a je tedy minimalizováno riziko poškození svalstva podél páteře a dalších měkkých tkání, jejichž léčba jinak vyžaduje delší dobu. Pro miniinvazivní a endoskopické zákroky postačuje jeden operační vstup o délce 8 až 10 mm, kudy se do páteřního prostoru zavádí pracovní nástroje a endoskopická kamera.
Výhodou je i to, že není nutná hospitalizace.

Děkujeme všem za důvěru, kterou nám svým zájmem o léčbu na našich pracovištích projevujete. Velmi si toho vážíme. 

Vaše týmy EuroPainClinics PrahaBrnoHradec KrálovéOstravaBratislavaKošice a Bardejov.


Máte zájem o vstupní vyšetření na našich pracovištích? Využijte pohodlný systém E-konzultace!

Bolest zad zasahuje do všech stránek života – s návštěvou odborníka je proto dobré neváhat! Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období. Odešlete vyplněný formulář E-konzultace a my vás budeme v co nejkratším čase telefonicky kontaktovat nazpět.

Bezplatná E-konzultace