EuroPainClinics Sverige v novém provozu

Klinika léčby bolesti EuroPainClinics Sverige, která náleží do sítě klinických pracovišť intervenční léčby bolesti s využitím širokého spektra miniinvazivních a endoskopických výkonů EuroPainClinics, zahájila od června nový provoz v Umedalen v severošvédském univerzitním městě Umeå.

Město Umeå, ve kterém sídlí klinika EuroPainClinics Sverige, je také největším městem historické oblasti Norrland

EuroPainClinics Sverige se jako jedno z mála zdravotnických zařízení ve Švédsku specializuje na intervenční léčbu bolesti s využitím široké škály miniinvazivních a endoskopických výkonů. Švédským pacientům tak umožňuje dostupnost vysoce specializované léčby reflektující aktuální světové trendy intervenční medicíny a vycházející ze znalostní platformy EuroPainClinics.

Sídlo kliniky EuroPainClinics Sverige se nachází v rezidenční čtvrti Umedalen nedaleko centra univerzitního města Umeå, hlavního města regionu Västerbotten v severním Švédsku. Pacientům nabízí v krátkých čekacích lhůtách komplexní zdravotní péči od ambulantního vyšetření až po pokročilé výkony. Poskytuje intervenční diagnostiku a léčbu bolesti zad, nejčastěji v důsledku výhřezu meziobratlové ploténky, ischias, zánětu kloubů, bolesti přetrvávající nebo nově vzniklé po operaci páteře (FBSS syndrom) a mnohé další. V segmentu velkých kloubů léčí dlouhodobou bolest kolenního a ramenního kloubu s využitím miniinvazivních denervačních výkonů a moderní regenerativní léčby. Zabývá se také vybranými indikacemi bolesti hlavy a tváře.

Vedoucím lékařem kliniky je Dr. Lars Walén, přední specialista léčby bolesti se zaměřením na miniinvazivní a endoskopické výkony, držitel řady mezinárodních certifikátů včetně magisterského titulu v ultrazvukem řízené regionální anestezii a technikách tišení bolesti. Působí zároveň také jako mezinárodní konzultant pro multidisciplinární lékařské týmy při komplikovaných vertebrogenních stavech. Na klinice působí MUDr. Róbert Rapčan, FIPP, MBA, PhD., medicínský ředitel EuroPainClinics, mezinárodní specialista na intervenční léčbu bolesti. MUDr. Rapčan je examinátorem mezinárodních zkoušek FIPP (Fellow of Interventional Pain Practice), působí jako mezinárodní školitel endoskopických systémů MaxMoreSpine Systems a věnuje se aktivní pedagogické činnosti (Gulf Pain School Univerzity, Dubaj). Jeho profesní dráha zahrnuje více než 20letou působnost ve Švédsku, zejména v Norrlands University Hospital v Umeå a General Hospital Hudiksvall. Členem lékařského týmu je dále Dr. Jaroslav Hudák, certifikovaný specialista na anestezii a intenzivní péči s mezinárodními zkušenostmi, který během své kariéry působil v řadě nemocničních zařízení v různých evropských zemích, mimo jiné také v Norrland University Hospital (NUS) v Umeå. Souběžně s léčbou pacientů s akutní bolestí a komplexními bolestivými syndromy zad se zaměřuje také na léčbu bolesti u onkologických pacientů.

Specializovanou rehabilitační léčbu zabezpečuje klinika ve spolupráci s mezinárodním odborníkem na myoskeletální medicínu Björnem Aasou, MaSci., RPT, který se mimo klinickou praxi také dlouhodobě věnuje výzkumu a výuce manuální ortopedické terapie a poruch pohybového aparátu.

Kolegům EuroPainClinics Sverige přejeme mnoho úspěchů v jejich náročné práci, mnoho spokojených pacientů a hladký chod nové kliniky.

Fotogalerie: EuroPainClinics Sverige, Umeå


Máte zájem o vstupní vyšetření na našich pracovištích? Využijte pohodlný systém E-konzultace!

Bolest zad zasahuje do všech stránek života – s návštěvou odborníka je proto dobré neváhat! Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období. Odešlete vyplněný formulář E-konzultace a my vás budeme v co nejkratším čase telefonicky kontaktovat nazpět.

Bezplatná E-konzultace