Lékaři EuroPainClinics školili na workshopu ve skotském Aberdeen

271 | 2 min

Mezinárodní kadaverový workshop intervenční léčby bolesti s účastí našich specialistů MUDr. Róberta Rapčana, FIPP, MBA, PhD., medicínského ředitele EuroPainClinics, a MUDr. L’ubomíra Poliaka, FIPP, jako přednášejících a školitelů, proběhl v prostorách Suttie Centre Univerzity Aberdeen ve dnech 30. a 31. května.

Workshop nabídnul účastníkům v průběhu obou dnů intenzivní výuku zaplněnou přednáškami, ukázkami operací – live cases a praktickým výcvikem s využitím rentgenově a ultrazvukově řízených postupů. Mezi hlavní témata teoretické i praktické části patřila například ultrazvukem vedené intervence u bolesti dolních zad, anatomie facetových a sakroiliakálních (SI) kloubů, denervace bederního facetového kloubu, endoskopická radiofrekvence facet a SI kloubu a mnohá další.

MUDr. Róbert Rapčan se ve svojí odborné přednášce i v rámci praktické výuky zaměřil na téma denervace basivertebrálního nervu jako specifické možnosti léčby obtížně léčitelné chronické bolesti zad. MUDr. L’ubomír Poliak se jako přednášející a intruktor ujal výuky endoskopické ablace facetových kloubů a denervace sakroiliakálních kloubů.

Prezentace i instruktáže našich lékařů se setkaly s velmi aktivním zájmem a pozitivním hodnocením účastníků. Jejich odborné zkušenosti a dovednosti jako mimořádný přínos pro edukační zkušenost lékařů vyzdvihnul také ředitel workshopu Dr. Saravana Kanakarajan, Consultant in Anaesthesia and Pain Medicine Královské nemocnice v Aberdeen.

MUDr. Rapčanovi a MUDr. Poliakovi děkujeme za jejich reprezentaci a významnou edukační aktivitu v oblasti intervenční medicíny.