Novinky v léčbě bolesti zazněly v Bratislavě

Aktuální trendy v intervenční léčbě bolesti zad představili lékařští specialisté EuroPainClinics na odborném semináři 4. října v Bratislavě. Otevřena byla témata precizní diagnostiky, spinálních endoskopických výkonů a metody epiduroskopie.

Cílem intervenční léčby bolesti je odhalit zdroj bolesti a určit nejefektivnější léčebnou metodu, která ovlivněním nervových struktur vede k výraznému snížení intenzity vnímání bolesti nebo k její eliminaci. Odborný program semináře nabídnul přítomným hostům, především z řad neurologů, nové pohledy na oblast intervenční léčby bolesti a seznámil je s inovativními přístupy v léčbě bolesti zad ve třech zajímavých přednáškách.

Téma precizní diagnostiky v intervenční algeziologii, která je základem úspěšné léčby, rozvinul ve své přednášce MUDr. Róbert Rapčan, FIPP. V tomto kontextu následovala živá diskuse, která se zaměřila zejména na otázku, kdy nastává správný čas odeslat pacienta na intervenční zákrok. Dr. G. Michael Hess, expert EuroPainClinics, hovořil o přínosech spinálních endoskopických výkonů a jako jeden z nejzkušenějších mezinárodních spinálních chirurgů s více než 1500 provedenými endoskopickými operacemi se zároveň podělil o zkušenosti ze své bohaté klinické praxe.

Na endoskopický výkon Epiduroskopie, který je používán k léčbě bolesti v případě epidurální fibrózy v páteřním kanálu, vznikající v důsledku FBSS (failed back surgery syndrom) syndromu, se zaměřil algeziolog a vedoucí lékař specializované ambulance EuroPainClinics v Bratislavě MUDr. Martin Griger.

Misi a činnost EuroPainClinics, odborného garanta partnerských pracovišť v České a Slovenské republice a evropských spolupracujících klinik, představil hostům výkonný ředitel společnosti Mgr. Miroslav Hutka.

Odborný seminář, kreditovaný Slovenskou akreditační radou pro kontinuální medicínské vzdělání (SACCME), přinesl nejen teoretické poznatky, ale i řadu praktických a užitečných informací pro využití v každodenní praxi. Potvrdil zároveň zájem lékařů o oblast intervenční léčby bolesti, kterou EuroPainClinics v rámci svých vzdělávacích aktivit dlouhodobě a kontinuálně rozvíjí.

seminar-saffron-web

Sdílet tento článek přátelům

Máte zájem o vstupní vyšetření na našich pracovištích? Využijte pohodlný systém E-konzultace!

Bolest zad zasahuje do všech stránek života – s návštěvou odborníka je proto dobré neváhat! Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období. Odešlete vyplněný formulář E-konzultace a my vás budeme v co nejkratším čase telefonicky kontaktovat nazpět.

Bezplatná E-konzultace