Komplexní zdravotní péče od diagnostiky po operační výkon, unikátnost pracovišť EuroPainClinics

Pacient s dlouhodobou bolestí zad přirozeně vyhledává všechny dostupné způsoby, jak si od bolesti rychle ulevit. Obvykle nastává „kolečko“ navštěv lékařů, vyhledávání specialistů, užívání léků od bolesti, cvičení, rehabilitace, infuze, klidový režim a podobně. Někdy se úleva dostaví, častokrát však efekt terapií představy nesplňuje. Na pracovištích Kliniky miniinvazivní a endoskopické léčby v Praze a v Brně je výhodou především to, že specializovaným typem diagnostiky a léčby poskytujeme péči precizně a komplexně, což šetří čas a významně ovlivňuje rychlejší proces zotavení.


Precizní dagnostika je základ

Základem léčby na našich pracovištích je precizní diagnostika bolesti zad. Tento krok je klíčový k určení toho, jakou léčbu budete potřebovat – díky specializované diagnostice je možné přesně identifikovat a lokalizovat zdroj bolesti a stanovit nejvhodnější léčebnou metodu v rámci komplexního léčebného plánu. K tomu používáme několik typů diagnostických výkonů, které se zaměřují na nejčastější zdroje bolesti: nervové kořeny, meziobratlové ploténky, meziobratlové klouby a SI (sakroiliakální) kloub neboli „esíčko“.


Jak precizní diagnostika zad probíhá

Poté, co lékař odebere anamnézu, provede klinické vyšetření a vyhodnotí nálezy magnetické rezonance, která je důležitou a relevantní metodou zobrazující aktuální stav páteře, provádí tzv. intervenční test (přesným aplikováním lokálního anestetika jehlou k daným nervovým strukturám), který potvrdí, zda uvažovaný zdroj bolesti je správný. Výkony trvají do 30 minut a v řadě případů již některé z nich mohou ulevit od bolesti. Pacient po výkonu dále sleduje intenzitu svojí bolesti, která je monitorovaná a vyhodnocovaná. Je-li potřebné, přistupujeme v rámci léčebného plánu k dalším výkonům, které vedou ke zlepšení zdravotního stavu pacienta.


Jak se miniinvazivní a endoskopické výkony provádí

Miniinvazivní výkony probíhají pod přesnou a cílenou kontrolou RTG mobilního C-ramene a využívá se při nich např. pulzní a tepelná radiofrekvence. Pokročilé endoskopické výkony, které jsou také označovány jako „perkutánní“ neboli „skrze kůži vedené“ se navíc kromě kontroly RTG C-ramene vykonávají pod dohledem endoskopické kamery. Jejím prostřednictvím se na obrazovku přenáší obraz toho, co se děje v epidurálním prostoru při zákroku, což umožňuje operatérovi přesné a bezpečné ošetření zdroje bolesti. Předností výkonů je zejména jejich šetrnost. Při výkonu se vytváří pouze jeden operační otvor o velikosti zhruba 8 až 10 mm a po ukončení výkonu se kožní řez zašije jedním nebo dvěma stehy. Výkony se provádějí v lokální, lehké, a jen zřídka v celkové anestezii, a doba se podle typu výkonu pohybuje od 30 do 90 minut a bez nutnosti hospitalizace – pacient se po doporučené zhruba dvouhodinové době odpočinku navrací domů.


Zákrokem naše péče nekončí

Na pracovištích EuroPainclinics  navrhujeme pro každého pacienta přesný a konkrétní léčebný plán a zdravotní stav pacienta je po celou dobu jeho léčby kontinuálně sledován. Po endoskopickém zákroku pacient obdrží podrobná režimová a pohybová doporučení pro dlouhodobé udržení tělesné kondice. Je-li potřeba, v rámci léčby je na doporučení specialisty poskytováno speciální funkční stabilizační cvičení, jehož cílem je náprava nesprávných pohybových vzorců pro úlevu od bolesti zad a pohybového aparátu. Pro vybrané indikace bolesti zad a kloubů může být specialistou na miniinvazivní a endoskopickou léčbu zad doporučena biologická léčba vlastní krevní plazmou, která je na pracovištích EuroPainClinics aplikována výhradně pod precizní a bezpečnou RTG navigací, což garantuje cílené vpravení unikátní látky přímo do místa postižené tkáně, kde se mohou naplno projevit její účinky.


Je bolest zad vaším dlouhodobým problémem a chcete se informovat, zda miniinvazivní a endoskopická léčba může pomoci i vám? Využijte bezplatnou službu E-konzultace právě teď! 

Sdílet tento článek přátelům

Máte zájem o vstupní vyšetření na našich pracovištích? Využijte pohodlný systém E-konzultace!

Bolest zad zasahuje do všech stránek života – s návštěvou odborníka je proto dobré neváhat! Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období. Odešlete vyplněný formulář E-konzultace a my vás budeme v co nejkratším čase telefonicky kontaktovat nazpět.

Bezplatná E-konzultace