MUDr. Róbert Rapčan (nejen) o bolesti zad v TV pořadu Moja diagnóza

Populární televizní dokumentární pořad slovenské televize RTVS Moja diagnóza se zabýval bolestí zad, kterou způsobují facetové neboli meziobratlové klouby na páteři. Inovativní endoskopickou techniku léčby představil její autor MUDr. Róbert Rapčan, FIPP, MBA, PhD., medicínský ředitel EuroPainClinics.

Dokument zachycuje léčbu bolesti facetových kloubů z několika vzájemně se prolínajících hledisek: pohledu odborníků, inovace v léčbě, zkušeností pacientů a přínosu pohybové aktivity pro dobrou fyzickou kondici pacienta.

MUDr. Róbert Rapčan se jako přední specialista na intervenční léčbu bolesti zaměřuje na význam včasné a přesné diagnostiky, která umožňuje identifikovat facetové klouby jako zdroj bolesti zad a představuje inovaci v endoskopické metodě ošetření facetových kloubů, jíž je autor. Princip nové techniky, která pacientovi umožňuje nejen redukci bolesti, ale zlepšuje i pohybový rozsah kloubu, vysvětluje přímo při výkonu na operačním sále. Paralelně s medicínskou stránkou nechává MUDr. Rapčan nahlédnout také do svého soukromého prostoru, ve kterém hraje významnou roli sport.

Výpovědi pacientů zachycují stav diskomfortu, ve kterém se člověk s bolestí zad ocitá. Jejich osobní zkušenosti s průběhem léčby až po endoskopický výkon, absolvování fyzioterapie a vlastní aktivitu při léčbě v podobě cvičení a sportování jsou inspirací i motivací pro každého. Na nezbytnost rehabilitační složky léčby jako součást komplexního terapeutického přístupu, udržování zdravého životního stylu včetně pohybové aktivity z hlediska dlouhodobého udržení dobrého zdravotního stavu pacienta poukazují také MUDr. Rapčan a fyzioterapeut Mgr. et Mgr. Miroslav Dlhoš, PhD.

Zajímavý dokument můžete zhlédnout zde Moja diagnóza (Na bolesť chrbta inak)


Máte zájem o vstupní vyšetření na našich pracovištích? Využijte pohodlný systém E-konzultace!

Bolest zad zasahuje do všech stránek života – s návštěvou odborníka je proto dobré neváhat! Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období. Odešlete vyplněný formulář E-konzultace a my vás budeme v co nejkratším čase telefonicky kontaktovat nazpět.

Bezplatná E-konzultace