16. října slavíme Světový den páteře

Dne 16. října si tradičně připomínáme Světový den páteře jako jeden ze dnů aktuálně probíhajícího Světového týdne kostí a kloubů, vyhlášeného Světovou zdravotnickou organizací (WHO) a Organizací spojených národů (OSN). Cílem je připomenout si význam a funkčnost této pevné a pružné „osy“, která tvoří klíčovou opěrnou konstrukci lidského těla, a v neposlední řadě nezbytnost péče o ni.

Bolest zad, se kterou se statisticky za svůj život alespoň jedenkrát setká osm lidí z deseti, je pro člověka nesmírně limitujícím faktorem, který způsobuje fyzický i psychický diskomfort a narušuje fungování v každé oblasti. Vždy je proto nutné zahájit léčbu co nejdříve, aby nedošlo k rozvoji do chronického bolestivého stavu.

Pro naše pracoviště EuroPainClinics je léčba bolesti zad klíčovou činností a v rámci naší specializace vždy a zásadně usilujeme o to poskytnout každému pacientovi co nejoptimálnější řešení. Disponujeme širokým portfoliem diagnostických, miniinvazivních a endoskopických výkonů na páteři, a rychlým tempem rozvíjíme také segment fyzioterapie jako nedílnou součást správného terapeutického přístupu při léčbě pacienta.

Jedním z častých zdrojů bolestí bederní páteře je kořenový (radikulární) syndrom, který vzniká v důsledku útlaku, dráždění či poškození nervového kořene. Příčinou kořenového syndromu jsou ponejvíce výhřezy meziobratlových plotének, kdy až v 90 % všech kořenových syndromů je postižena bederní oblast L3/S1. Další častou příčinou je bolest přetrvávající nebo nově vzniklá po operaci páteře v důsledku tzv. syndromu selhání operační léčby (FBSS, failed-back surgery syndrom), kdy útlak nervového kořene způsobuje zmnožené vazivo v epidurálním prostoru vznikající z určitého důvodu po operaci.

Základem léčby je precizní diagnostika, jejímž prostřednictvím hledáme a identifikujeme místo-zdroj bolesti. Nejčastějšími zdroji jsou nejen nervové kořeny či meziobratlové (fazetové) klouby, ale bolest zad může vycházet také z SI kloubu nebo vzniknout v důsledku ischias.

Pokud vás trápí bolest zad, ať již akutního nebo chronického charakteru, neváhejte se o možnosti léčby informovat u našich specialistů co nejdříve. Jsme zde pro vás, abychom vám pomohli dosáhnout úlevy od bolesti a umožnit vám vrátit se opět do plnohodnotného života.

E-konzultace: první krok vaší léčby

Praktický průvodce bezplatnou službou E-konzultace


Máte zájem o vstupní vyšetření na našich pracovištích? Využijte pohodlný systém E-konzultace!

Bolest zad zasahuje do všech stránek života – s návštěvou odborníka je proto dobré neváhat! Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období. Odešlete vyplněný formulář E-konzultace a my vás budeme v co nejkratším čase telefonicky kontaktovat nazpět.

Bezplatná E-konzultace