Řešení vaší bolesti zad v EuroPainClinics Praha

Potýkáte se s bolestí dolní části zad, která trvá déle než tři měsíce?  Dosavadní léčba nepřináší efekt a nepomáhá vám cvičení ani rehabilitace? Účinné řešení může poskytnout intervenční léčba bolesti zad na pracovišti EuroPainClinics v Praze. Sebemenší projevy bolavých zad je potřeba okamžitě léčit, abychom předešli chronickým onemocněním páteře, která mohou být nevratná. Nejdůležitější je přesná diagnostika zdroje bolesti.  

bolesti zad v EuroPainClinics Praha

Bolest zad omezuje člověka nejen po fyzické stránce, ale může vést k narušení psychické rovnováhy a k řadě omezení ve společenském, rodinném a pracovním životě. Včasná a cílená léčba je proto základním předpokladem k udržení optimálního zdravotního stavu. Bolest má řadu příčin a příznaků. Pokud trvá déle než tři měsíce, hovoříme o chronické bolesti. 

V EuroPainClinics Praha nás nejčastěji vyhledávají pacienti s bolestí zad vycházející z plotének, zdrojem bolesti jsou často také nervové kořeny, meziobratlové neboli facetové klouby či SI kloub a další anatomické struktury. Primárně se jedná o věkovou skupinu od 40 let výše, výjimkou však nejsou ani mladší ročníky, kteří jsou indikováni s poškozením plotének, a to zejména v důsledku sedavého stylu života, nedostatku pohybu a nesprávných pohybových návyků. 

pater

BOLEST PŘI POSTIŽENÍ NERVOVÉHO KOŘENE

Jedním z častých zdrojů dolních zad, resp. bederní páteře je kořenový syndrom, který vzniká útlakem, drážděním či mechanickým poškozením nervového kořene. Příčinou jsou ponejvíce výhřezy meziobratlových plotének. Typicky se projevuje jako ostrá, často pálivá, silná bolest zad v bederní oblasti “vyzařující” do dolní končetiny. Bolest může provázet částečná či úplná ztráta citlivosti až nehybnost končetiny, mravenčení, brnění, neschopnost stoupnout si na špičky nebo zvednout nohu do schodů. 

PŘESNOU DIAGNOSTIKOU KE ZDROJI BOLESTI

Předpokladem úspěšné léčby je přesné odhalení zdroje bolesti, takzvaného generátoru. K tomuto účelu využíváme precizní intervenční diagnostiku bolesti zad. Jedná se o různé typy diagnostických výkonů. Již některé z nich mohou přinést úlevu na delší dobu. Následné intervenční terapeutické postupy, speciálně navržené k léčbě bolestivých stavů, pacientům přinášejí úlevu snížením, zmírněním nebo odstraněním bolesti pro kvalitnější a spokojenější život. 

PROČ ZVOLIT MINIINVAZIVNÍ A ENDOSKOPICKÉ VÝKONY

Miniinvazivní a endoskopické výkony patří k nejpokročilejším postupům oboru intervenční léčby bolesti. Jedná se o endoskopické výkony pod kontrolou rentgenu a videonavigace, které jsou spojeny s řadou významných přínosů pro pacienta. Díky jejich šetrnému charakteru dochází oproti klasické operaci k minimálnímu poškození svalů kolem páteře a dalších měkkých tkání. Tím se snižuje pooperační bolest, výrazně se urychluje rekonvalescence a zachovává funkční stabilizace páteře. Výhodou je i kratší doba trvání výkonu a menší riziko pooperačních komplikací jako jsou infekce, krvácení nebo tvorba zjizvené tkáně. Miniinvazivní výkony probíhají v ambulantním režimu, endoskopické výkony na operačním sále. Pacient je v průběhu výkonu v lokální, vzácně lehké celkové anestezii. Endoskopické výkony nevyžadují hospitalizaci. To znamená, že pacient se po výkonu a doporučené době odpočinku na lůžku (většinou po dobu 120 minut) navrací do svého domova. Pacient je v průběhu celé léčby a v období následné rekonvalescence monitorován. 

EuroPainClinics Praha

ZDRAVOTNÍ PÉČE POD “JEDNOU STŘECHOU”, VČASNÉ TERMÍNY

Výhodou pro pacienta je v EuroPainClinics Praha zejména ucelený systém péče – od ambulantního vyšetření přes ošetření až po endoskopický výkon. Pacient je po celou dobu léčby v péči jednoho pracoviště, nemusí vyhledávat další zařízení a další odborníky. 

Aktuální rozšíření ordinační doby v EuroPainClinics Praha umožňuje dostupnost vysoce specializované zdravotní péče široké řadě pacientů, kterým nabízíme krátké čekací doby na vstupní vyšetření a na endoskopické výkony. 

Mimo léčby zad se v EuroPainClinics Praha poskytujeme v segmentu léčby velkých kloubů dále miniinvazivní denervační výkony při bolesti kolenního kloubu a regenerativní terapii formou rentgenem navigované aplikace autologní plazmy.

JAK SE OBJEDNAT

K objednání můžete kdykoliv využít naší bezplatné služby E-konzultace. Jedná se o on-line dotazník, na jehož základě dojde k předběžnému lékařskému posouzení vašich obtíží našimi specialisty, čímž výrazně šetříme váš čas. V případě vhodnosti k intervenční léčbě budete kontaktováni k domluvě termínu vstupního vyšetření. 

PRO PŘÍMÝ VSTUP DO E-KONZULTACE KLIKNĚTE NA OBRÁZEK!

E-konzultace

Pro návštěvu EuroPainClinics Praha není třeba mít doporučení od praktického lékaře. Zdravotní péče je plně hrazena hlavními zdravotními pojišťovnami: VZP, VoZP, OZP, RBP, ČPZP, ZPMV a ZP Škoda. 

KDE NÁS NAJDETE

Sídlíme na ulici Starochodovská 1750/91, Praha-Chodov (vchod z ulice K Dubu), dostupnost Metro C Chodov, směr Starochodovská tvrz


Máte zájem o vstupní vyšetření na našich pracovištích? Využijte pohodlný systém E-konzultace!

Bolest zad zasahuje do všech stránek života – s návštěvou odborníka je proto dobré neváhat! Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období. Odešlete vyplněný formulář E-konzultace a my vás budeme v co nejkratším čase telefonicky kontaktovat nazpět.

Bezplatná E-konzultace